Nowości:

Haft diamentowy jak wykonać?

Haft diamentowy jak wykonać?

Co to jest haft diamentowy i jak go wykonać?

Haft diamentowy – co to takiego?
Haft diamentowy to artystyczny sposób układania trójwymiarowych obrazów z kolorowych, akrylowych diamencików, za pomocą specjalnego aplikatora. Podobno geneza haftu diamentowego sięga aż do czasów starożytnych. Dyscyplina ta miała się narodzić w starożytnym Babilonie, gdzie podobne obrazy formowano na tkaninach, wykorzystując w tym celu kamienie szlachetne.
Haft diamentowy jak wykonać?
Żeby zacząć zajmować się tą formą sztuki, nie trzeba wcale posiadać zdolności artystycznych. Najlepiej zakupić dedykowany zestaw do haftu diamentowego, w którym znajdziemy aplikator, akrylowe diamenciki, a także płótno ze schematem. Płótno należy umieścić na czystej i równej powierzchni. W schemacie dołączonym do zestawu powinna znajdować się legenda, w jaki sposób powinniśmy rozmieścić konkretne kolory diamencików. Aby złapać diamencik za pomocą aplikatora, najpierw warto zamoczyć aplikator w wosku, co znacznie ułatwi podnoszenie diamencików. Następnie należy przyłożyć aplikator do wybranego kryształka i przykleić go do płótna. Proces ten powtarzamy do momentu, aż nasz obraz będzie gotowy.
Haft diamentowy to doskonały pomysł na kreatywny relaks. Ze względu na łatwość tej techniki, tak naprawdę jest to forma spędzania czasu dla każdego. Dodatkową zaletą jest efekt końcowy w postaci pięknych obrazów, które możemy wykorzystać jako oryginalny dodatek do wnętrza lub oryginalny podarunek od serca dla bliskiej osoby.