Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkic naszego regulaminu
Na razie bardzo chaotycznie, ale myślę, że z czasem się wyklaruje. Zgłaszajcie swoje uwagi i propozycje!

Wchodząc na to forum jesteś zobowiązany do zachowania ogólnie przyjętych norm społecznych oraz zasad kultury. Masz prawo do własnego zdania i do polemiki z innymi poglądami, jednak nie upoważnia Cię do do atakowania autorów innych wypowiedzi, zwłaszcza do ubliżania im. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. A jeśli jak nie dorosłeś do tego i sprawia Ci to trudność, poszukaj sobie for na swoim poziomie...

Administrator serwisu informuje, że w uzasadnionych przypadkach zastrzega sobie prawo moderowania wypowiedzi, usuwania ich fragmentów lub też usuwania w całości. W przypadku powtarzających się incydentów użytkownik może zostać zablokowany. Jednocześnie w drastycznych wypadkach wypowiedzi mogą być zgłoszone do stosownych organów ścigania, zarówno na wniosek powyższych jak i administratora.

Używaj siły argumentu, a nie argumentu siły.

Dziękuję, przepraszam nie boli!

Otwarcie mów o tym, co czujesz - nikt w Tobie nie siedzi i ktoś może być nieświadomy, że Cię uraził!

Pisz zrozumiale - zachowując reguły języka polskiego. W miarę swoich możliwości.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za forum, jego poziom i panująca atmosferę. Jeśli uważasz, że jakaś wypowiedź narusza te zasady - ZGŁOŚ JĄ!
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
krótko zwięźle i na tematSmile
Odpowiedz
Mam drobną propozycję. Z racji tego, iż posiadamy wszyscy funkcję sprawdzania pisowni, można uwzględnić zapis o pisaniu z uwzględnieniem zasad poprawnej pisowni. Używanie polskich znaków, kropek i wielkich liter to nie jest wielka rzecz, ale bardzo ułatwia czytanie wypowiedzi. Zwłaszcza w czasach, gdy poprawność jest cechą zanikającą...
Odpowiedz
Nie rozumiem po co wszedzie te regulaminy , jest Kodeks Karny , KPC , KKS i inne , jest 10 przykazań i ogólne zasady etyki , ogólnie wiadomo ze nie wolno sikac w windzie itp.
Denerwuje mnie samo słowo "regulamin"
Odpowiedz
piroman nie denerwuj się , niech wszystko będzie tak jak być powinno ,żeby nikt nie powiedział "a bo ja nie wiedziałem''.....omijaj po prostu ten wątek jak cię denerwuje i tyle Smile
Odpowiedz
Piroman, dlaczego?
Bo potem co niektórzy udając Greka kwitują swoje poczynania na forum stwierdzeniem "Nie am nigdzie zakazane...". Też nie lubię regulaminów, zwłaszcza omawiających sprawy oczywiste, ale taka jest teraźniejsza rzeczywistość, że jak nie napisane - to nie dotyczy.

Zuza - oki
Odpowiedz
Zuza - nie zgadzam się !! Dodawanie ą ę ż ź itd. to dla mnie zmora ;P
Martyna Toronto ,Carter i Dee Dee
Odpowiedz
A Muszelka ma zakaz "świrowania jarzebiny za dużo" O matko, a co to znaczy???
Odpowiedz
(02-22-2012, 14:20)martynka napisał(a): Zuza - nie zgadzam się !! Dodawanie ą ę ż ź itd. to dla mnie zmora ;P

zgadzam się, ja nie patrze na klawiature za bardzo wiec nie zawsze trafiam w klawisze choć sie staram ale na pewno nie wracam , żeby poprawic jak brakuje ogonka
Odpowiedz
dodawanie ogonkow to dla mnie tez zmora Tongue
i nie widze problemu, o ile w ogole wypowiedz jest zrozumiala i posiada znaki interpunkcyjne, ktore niejednokrotnie bywaja bardziej kluczowe niz polskie znaki
Odpowiedz
A ja nie potrafię pisać na forach bez dużych liter, ogonków i znaków interpunkcyjnych (czasem edytuję posty, bo gdzieś nie ma ogonka albo przecinka Tongue ) Big Grin Ale bez tych dwóch pierwszych można się w zupełności obyć, u innych użytkowników mi to w ogóle nie przeszkadza Smile
Odpowiedz
A czy będą bany za takie słowa jak np. "parapet" ? Big Grin Cool
Odpowiedz
(02-25-2012, 23:08)Ness napisał(a): A czy będą bany za takie słowa jak np. "parapet" ? Big Grin Cool

Icon_lol Icon_lol Icon_lol Roflmao

Ale dlaczego? "Parapet" to rzecz martwa można sobie na niej poużywać jak cierpliwości nie starcza New_naughty A to chyba nie jest karalne? New_blink Bezradny No... chyba że parapet nie twój 003
Pozdrawiam, Kaśka & Fly!
Odpowiedz
Chodziło mi najbardziej o tępienie osób, które piszą robiąc miliony błędów w jednym poście. Brak polskich znaków i wielkich liter jestem w stanie od biedy przeżyć, skoro jest to aż tak wielkim problememCool.
Ale ogólnie mam podobne zdanie jak prof. Bralczyk- https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/421444_307253516002946_157008474360785_867663_1115305949_n.jpg .
Odpowiedz
super Idea, miejscami glębokie Smile
Halina&Tola&Zuzia
Hodowla border collie Alderaan
[Obrazek: 23banner3custom3.jpg]
NIE TRZYMAMY PSÓW W KOJCACH I JESTEŚMY TEMU PRZECIWNI!!!
Odpowiedz
Nie rozumiem wciąż, jaki cel ma spacja przed kropką lub przecinkiem, a im dłużej patrzę, tym bardziej nie rozumiem...
Odpowiedz
Zgodzę się z niektórymi osobami tutaj, jeśli chodzi o ogonki w polskich znakach. Bo to faktycznie jest kłopotliwe, szczególnie, jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony albo korzysta czasami z telefonu do przeglądania forum - pisanie wtedy zajmuje dużo więcej czasu, a po prostu nie chce się zapomnieć o czymś powiedzieć. Za to popieram zgodność z zasadami ortografii. Nie wiem, jak Was, ale mnie potrafią razić po oczach takie błędy, jak: "muj" albo "ołuwek".
Pozdrawiają Krzysiek, Funny i Beryl. Smile
[Obrazek: dogline.jpg]
Odpowiedz
Agata - robię dokładnie to, co Ty Big Grin

O ile brak polskich znaków jest ok, to jednak zdania nie zaczynające się z dużej litery i nie kończące znakiem interpunkcyjnym (tudzież emotką) rażą mnie po oczach niesamowicie. Jakby nie było forum jest publiczne, więc i nasze wypowiedzi powinny być w jakiś sposób estetyczne.

(02-27-2012, 11:10)Tan napisał(a): Nie rozumiem wciąż, jaki cel ma spacja przed kropką lub przecinkiem, a im dłużej patrzę, tym bardziej nie rozumiem...

Mam dokładnie to samo... Dodgy

[Obrazek: damon-4.jpg]

TheDamonBC - nasz blog
Odpowiedz
Sugerowałbym, aby uzupełnić regulamin o kilka technicznych aspektów, np:
- maksymalne wymiary obrazków w sygnaturach oraz informacje jak można je zmniejszyć do wymaganych rozmiarów
- zalecenia odnośnie dodawania załączników oraz linków zdjęć (np zalecenie używania darmowego imgur)

Inna opcja to stworzenie podstrony z "dobrymi praktykami".
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości