Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matros Dreamliner
Smile 
Matros ma się już dobrze Smile Pojutrze jedziemy na trzecie szczepienie.
W domu jest coraz lepiej pod względem czystości, coraz rzadziej zdarza nam się jakaś niespodzianka na podłodze ;p Uczymy się prostych sztuczek typu siad, leżeć, zostań (to nam na razie nie wychodzi) ;p I zauważyliśmy że nauczenie małego jakiejś sztuczki (typu przybij piątkę) to pikuś w porównaniu z podstawami czy przywołaniem. Ale powolutku dojdziemy i do tego Smile
Ogólnie mały im większy tym odważniejszy, samochodów się już kompletnie nie boi, wręcz zaczyna je gonić. Najbardziej jednak interesują go wrony i czasem wygląda tak jakby się sam chciał wzbić w powietrze żeby tylko móc je zagonić ;p Można go wtedy wołać, robić z siebie głupka, a on nic. Ciężko nam to będzie przeskoczyć, ale damy radę.

Zmęczony dzieciak po spacerze, pozycja do spania 'na batmana' Smile
[Obrazek: IMG_0369_zps099a15f3.png]

Ulubiony, prawie już zjedzony, prosiaczek...
[Obrazek: IMG_0083_cr_zps1bb82c67.png]

... i równie mocno zdewastowany sznurek
[Obrazek: IMG_0261_cr_zps484b693e.png]

Mniamnuśne krzaczory...
[Obrazek: IMG_0387_zps01ea216e.png]

... i kijaszki.
[Obrazek: IMG_0793_cr_zps0c66e90f.png]

Pychol w swojej macie kubełkowej w samochodzie
[Obrazek: IMG_0685_zps0cd1ac25.png]

[Obrazek: IMG_0682_zps1677dbfc.png]

pozdrawiamy Smile
Odpowiedz
Śliczny jest Wink i widać, ze po Arielu Wink
Odpowiedz
Uroczy <3 Big Grin
Odpowiedz
Ponieważ najczęściej korzystam z facebooka, na forum jestem głównie czytaczem, postanowiłam stworzyć Matrosowi profil ;p Co prawda kategoria ludzie > zwierzak - brzmi nieco dziwnie, ale skoro istnieje to czemu nie skorzystać Wink

https://www.facebook.com/pages/Matros-Dreamliner/444452792300429

Tam na bieżąco będę dodawać zdjęcia i filmiki, chociaż tutaj pewnie też będziemy się jeszcze pojawiać Smile

pozdrawiamy
Odpowiedz
Przypominamy się, bo coś nasz wątek zniknął ;p
Młody gubi zęby, dwa udało mi się znaleźć, resztę pewnie zostawi w lesie podczas obgryzania patyków ;p Definitywnie nauczył się sygnalizować swoje potrzeby fizjologiczne Smile Już dawno nie zdarzyła nam się w domu żadna wpadka. Łazi i piszczy tak długo, aż się z nim wyjdzie.
Największe problemy mamy z przywołaniem na spacerach. Jak tylko zobaczy innego psa/człowieka to koniec. Obcy ludzie też nie ułatwiają sprawy, bo jak tylko go widzą to cmokają/ciumkają/wołają szczyla. I mogę prosić żeby go nie wołać, nic nie dociera do gawiedzi... Bo przecież on taki słodki i puchaty.

Poza tym zastanawiam się, jak długo nosiliście swoje maluchy po schodach? Mieszkamy na czwartym piętrze i czasem jest mi ciężko nosić to 12kilogramowe szczęście kilka razy w ciągu dnia w tę i z powrotem ;p
Odpowiedz
Hej, Piękny maluszekSmile i tak jak czytam to totalnie podobnie jak u mnieSmile w domu przywołanie genialnie - do momentu jest przy nodze...a na dworze muszę udawać, że przed nim uciekam, żeby przyszedł - jedynie na długich spacerach trzyma się sam nogiSmile no i postępów z ałatwianiem się na dworze też gratuluję - u nas to powoli idzie. A co do obcych ludzi - trudno się im dziwić, że go zaczepiają - jest tak uroczy, że nie sposób go nie zaczepiaćWink
Odpowiedz
JEST TAKI SŁODKI ! Big Grin Wycałuj go ode mnie i Moviczki :3
[Obrazek: i5qrp1.png]
Odpowiedz
Mieliśmy to samo z przywołaniem;/ Jedyne co mogę doradzić to ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. My wałkowaliśmy to bardzo dużo na szczeniaczkowie - gdzie piesek był przywoływany, kiedy dookoła stało kilka osób z psami, a w wersji utrudnionej ktoś na niego cmokał, kusił jedzeniem itp.
Co do noszenia po schodach - ja odpuściłam sobie, kiedy młody skończył 4 miesiące, ale ponieważ mieszkam na parterze to wiele tych schodów do pokonania nie miał. Gdybym mieszkała wyżej pewnie ponosiłabym (przynajmniej w dół) trochę dłużej.
Odpowiedz
Ja przestalam nosic jakos w wieku 5 miesięcy.

Co do przywolania to na poczatku mloda chodzila u mnie na smyczy jak wiedzialam ze moglaby gdzies poleciec, jak chciala leciec do psa to cofalam sie, wolajac psa . Jak tylko sie odwrocila do mnie to chwalilam nagradzalam. Staralam sie nie dawac jej opcji ucieczki nigdy. To trwalo jakos 3 tygodnie. Potem nagradzalam juz tylko za skupienie na mnie , nie trzeba bylo odwracac juz uwagi.
Jak byla bez smyczy to nagradzalam za kazde podejscie do mnie, nawet przypadkowe. Wolalam jak widzialam, ze nie ma nic lepszego do roboty i na pewno przyjdzie. Zawsze nagradzajac, czasem smakolykiem, czasem zabawa szalencza, czasem niczym. Oczywisice standard jak piszczenie i uciekanie w druga strone Wink Do tej pory ja nagradzam za przychodzenie , a ma juz 15 miesiecy Smile Nie mam zadnych problemow z przywolaniem. Moglabym sie pokusic o stwierdzenie ze jest 100 % Tongue
Odpowiedz
O! A tego smyka to znam Wink Big Grin
Odpowiedz
Witam wszystkich.
Co prawda za dużo się nie udzielałem na forum, a Matrosa wątek skończył się rok temu, bo "działalność" prowadziliśmy na fb, ale myślę, że przez półtora roku sporo osób poznaliśmy na psich wyjazdach i sporo osób jednak nas kojarzy. Czuję się więc w obowiązku przekazać Wam tę smutną wiadomość.

Matros nie żyje. W zeszły piątek wybiegł z lasu wprost pod samochód i został śmiertelnie potrącony. Jedynym marnym pocieszeniem jest to, że nie cierpiał, śmierć przyszła natychmiast.
A potem, po pochowaniu, po raz ostatni padło "pies zostaje", tym razem już na zawsze, po drugiej stronie tęczy...

Chyba czas na przeniesienie wątki do odpowiedniego działu...
Odpowiedz
Smutna wiadomość. Na FB przeczytałem, choć nigdy Was nie znałem, ale obserwowałem Wasze poczynania. I mną ta wiadomość również wstrząsnęła.

Oczywiście przenoszę. Jednocześnie - wszelkie wyrazy współczucia dla Was.
Odpowiedz
Okropna tragedia, przykro mi Sad Sad Sad
Natalia i Ori
[Obrazek: 10nhkjm.jpg]
Odpowiedz
Bardzo współczuję
Odpowiedz
przykro nam
[Obrazek: Bez-nazwy-1.jpg]
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości