Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
żywienie a dorastanie szczeniaka
(11-09-2012, 17:12)Lilu napisał(a): zrzućmy się na 2 szczeniaki i zróbmy test ! Big Grin

podać nr konta...? Big Grin
'seriously... the dog doesn't do all the work...it's a teamwork sport.'

[Obrazek: kkk2t.jpg]
Odpowiedz
(11-09-2012, 08:00)bleble napisał(a):
(11-08-2012, 14:20)Alla napisał(a): Z tego co piszesz każdy powinien zrobić, badania jakiego rodzaju karmę przyswaja jego szczeniak, bo eksperymentalnie na przykład ja bym się nie odważyła podawać szczeniakowi w fazie wzrostu co miesiąc innej karmy. Co do chorób się zgadzam, ale myślałam że zakładaliśmy rozwój zdrowego szczeniaka. Ogólnie dla mnie karma ma duży wpływ na rozwój zwierzaka nie tylko psa bo dzięki odpowiedniej karmię ustawiłam kota cukrzycowego. A co do różnego przyswajania to właśnie dla mnie te cechy osobnicze za które odpowiadają geny

a to są takie badania? Cool
chory szczeniak to też taki który ma na przykład problemy z układem trawiennym- ja mam takiego szczeniaka Wink i dopiero po 10 miesiącach chyba znalazłam odpowiednią karmę
ale nie każdy pies z tego samego miotu ma takie same geny i nie dla każdego dana karma będzie odpowiednia Wink

Są badania które pokazują przyswajanie wapnia i fosforu tzw profil szczenięcy ja korzystałam z tego badania raz, i w niczym akurat mi nie pomogło ale ludzie od molosów robią je często nawet raz w miesiącu w okresie intensywnego wzrostu i dostosowują pod to karmę.

Gato dzięki za wyjaśnienie
Odpowiedz
Metaxa - bardzo dziekujemy Smile
[Obrazek: baner1.jpg%22]
Odpowiedz
nie mam zdjec pogladowych.. ja moge powiedziec tyle z moich obserwacji... ze Storm był na różnych karmach w wieku szczeniecym i rósł w miare równomiernie ... gia i Lu były na pro planie sensitive co zaowocowało długonoznoscią na maxa- miały etapy z miechem itp ale i tak szczury wyrosły.. młoda zaczela od pp i tez zaczeła smigac w góre a nie mase- niespodobało mi sie to i zmienilismy karme po pierwszym worku... teraz dostała forze z glukozamina itd... i zaczela rosnac równomiernie...

czy to ma jakis wpływ czy to cecha osobnicza czy wina karmy nie wiem... ale chetnie poczytam wiecej spostrzezenWink
[Obrazek: logo.jpg]
mamy szczenięta!!!
Odpowiedz
Bingo jako szczeniak był na wielu karmach, ale od ponad roku jest na BARF (obecnie ma 2,5 roku).

2 msc
[Obrazek: 2zznnv6.jpg]

3 msc
[Obrazek: 25f1283.jpg]

5 msc
[Obrazek: 2cxvses.jpg]

9 msc
[Obrazek: nx9jqv.jpg]

rok
[Obrazek: 1yn6o4.jpg]

2 lata
[Obrazek: 5cique.jpg]
Odpowiedz
Nie wiem, czy w dobrym miejscu piszę, w razie czego proszę o nakierowanie mnie na odpowiedni wątek.
Czy dawaliście swoim szczeniakom suplementy na stawy? Jeśli tak, to jakie polecacie? Szaki karmiony jest na co dzień bosch junior mini, dostaje też czasami twaróg, kurczaka, warzywa itp.
[Obrazek: fd55qg.jpg]
Kasia & Miśka & Szakal
Odpowiedz
Naszym jedynym suplementem była galaretka z kurzych łapekSmile Gotowałam cały gar z dodatkiem marchewki i jakiegoś mięska/podrobów, potem dzieliłam na porcje i zamrażałam.
Odpowiedz
Ciekawy artykuł na temat podawania kolagenu Cool
[Obrazek: bannerforum.png]
Odpowiedz
Każdy pies powinien być dobrze karmiony od szczeniaka w ten sposób będziemy wiedzieć na sto procent , że w przyszłości będzie zdrowy i dobrze rozwinięty. Dużo możecie poczytać na ten tamta na świetnym blogu: http://royalcanin.pl/blog/jak-czesto-karmic-psa/ . Ja z tej strony dowiaduje się wiele ciekawych informacji i je zawsze wykorzystuje w życiu codziennym.
Odpowiedz
Zgadzam się z poprzedniczką. Należy wybrać taką karmę, która dostarczy psiemu organizmowi wszystkich, niezbędnych składników. Jeśli mowa o szczeniętach, to pod adresem: http://royalcanin.pl/blog/zywienie-szczeniat-czyli-jak-i-czym-karmic-szczeniaka znajduje się ciekawy artykuł o tym, jak i czym je karmić.
Odpowiedz