Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tropienie uzytkowe
(06-04-2012, 07:47)piroman napisał(a): Znowu bijesz tylko pianę znowu bez ładu i składu , według Ciebie tylko policja posługuje się psami tropiącymi ?
W ratownictwie takie nie mają zastosowania?
Nie biorą udziału w akcjach poszukiwawczych i ratowniczych?

Dlaczego odpowiadasz pytaniem na pytanie - zapytałam czy znasz psy ratownicze pracujące jako tropiące?
A co do psów policyjnych to sa one patrolująco tropiace i nie sa na pewno ratownicze Exclamation

Odpowiedz
"Baba swoje ,a chłop swoje" czepiłaś się jak pijany płotu pojęcia "psy ratownicze" ,a ja Ci udowadniam ze ratownictwo to szerokie spektrum działań ,w którym zastosowanie mają takze "psy tropiącę" , jak zwał tak zwał.
Nie mam pojęcia do czego zmierzasz i co chcesz udowodnić ?
Mnie interesuje TROPIENIE UŻYTKOWE i taki założyłem temat , twierdze z całą stanowczością ze pies tropiący ma zastosowanie w akcjach ratowniczych , a czy jest "psem ratowniczym" czy też nie to już dylemat z rodzaju "czy rak jest rybą?" z resztą żadnym zdaniu n nie stwierdziłem ze "pies tropiący" jest "psem ratowniczym"
Sama wrzuciałaś "psy ratownicze:" do tematu "tropienie użytkowe" doskonale rozumiem na czym polega praca psa ratowniczego i dokładnie to opisałem.
Daj już spokój i nie rób sobie siary dziewczyno.
Odpowiedz
Bardzo nerwowy z Ciebie człowiek , współczuje psu przewodnika Wink
I widzę, że masz w zwyczaju nie odpowiadac na zadane pytania nie tylko mi Smile
Odpowiedz
Są pytania z rodzaju :
"Czy to prawda ze gwałci pan małe dziewczynki? "Smile

Na tego typu pytania rzeczywiscie nie mam zwyczaju odpowiadać .

MoŻe nie nerwowy, ale żywiołowy , zawsze mocno wczuwam sie w to co robię .
O psa się nie martw , on nie zadaje mi głupich pytań , miedzy innymi dlatego tak bardzo go kocham i szanuję. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Artemis zadaje pytanie skierowane do Ciebie własnie i tez jest głupie, ze je olewasz??? Przeciez dotyczy Twoich dziwnych metod nauki
Odpowiedz
Nikogo nie olewam.
Metody może i dziwne , ale za to moje własne ,z czasem dowiodę też ze skuteczne.

Pytanie pierwsze.
Czy gwałci Pan małe dziewczynki?
Pytanie drugie.
Jakie ma Pan dowody na to , ze tego nie robi?Smile

Co do "smierdziucha" to pierwsze kroki , jest wyłącznie po to aby pies zaczął wykorzystywać i posługiwac się węchem , chodzi tylko i wyłacznie o ostry i intensywny zapach jakiejś substancji organicznej.
W kazdym razie zadziałał , chciałbym abyście zobaczyli z jaką pasją teraz Czort tropi
Odpowiedz
a wiecie ,że ostatnio u Tami też zauważyłam,że chodzi z nocholem przy ziemi.....może zaczniemy się baczniej przyglądać temu tropieniu, ale bardziej dla zabawy.......tylko skąd ja wezmę takiego śmierdziuch?????!!!!!
Odpowiedz
Ja zrobiłem z kawałka wołowego żołądka , śmierdział ze aż miłoRolleyes
Odpowiedz
Bordery jak i nawet kundelki się świetnie nadają na psy tropiące użytkowoSmile
Wiem co mówię mój Lucjan tropi od ponad roku i jest to jego i moja największa pasja.
Jeśli macie możliwości, chęci i cierpliwość zachęcam was do spędzenia właśnie w taki sposób czasu z psem.
Widok swojego psiaka który włącza nos i pracuje w skupieniu 100% jest niesamowity. Następnie progres w treningu daje niesamowitego kopaSmile
Jedynym problemem zawsze są pozoranci, którzy mają się chować. Ja pochodzę ze Szczecina a studiuje w Poznaniu. W Poznaniu mamy swoja grupę na facebooku i umawiamy się w niektóre weekendy aby wspólnie tropić. Wtedy jeden drugiemu się chowa.

Aktualnie jestem stażystą w Akademii psa pracującego w Poznaniu. Po namowach udało mi się wywalczyć warsztaty w Szczecinie na które serdecznie was zapraszam. Z tego co mi wiadomo w Poznaniu również ruszy kurs dla początkujących.

Tak jak wcześniej wspomniałem. Po takich warsztatach umawiamy się i trenujemy. Oczywiście wszystko jest na luzie bez nie potrzebnego napięcia. To ma być przede wszystkim świetna zabawa!!!
Opiekunem takich tropień weekendowych pewnie będę ja więc jak coś to piszcie.

kaaroool@o2.pl
Mogę wam pokazać na czym polega tropienie w Poznaniu i w Szczecinie.

Dodaje link do filmu z Lucjanem.
http://www.youtube.com/watch?v=Nj_HbiiaeSk

ps. Gdzieś na forum umieszczę informacje o warsztatach w Szczecinie. Jeśli oczywiście mogę.
Odpowiedz
http://www.youtube.com/watch?v=TVe-_ksy7ok tropienie sportowe co prawda ale tropienie jest tropieniem tylko wtedy jesli pies nie odrywa nosa od ziemi ... tu akurat na sladzie nie ma przedmiotów , tylko 1 na koniec ale został on poprawnie zaznaczony. Nie bardzo rozumiem o co zostawiac na śladzie przedmioty, jesli pies ich w zaden sposob nie zaznacza.

Według mnie wczesniejszy film to po prostu szukanie a nie tropienie, mamy tam prace raz górnym raz dolnym wiatrem, rozgladanie sie a nawet na innych filmikach reklamujących te warsztaty - rewirowanie.
W Szczecinie można wybrac sie na warsztaty z tropienia przykładowo z Patrycja Frolenko a uzytkowo OSP Wołczkowo z Asią Szumer. W swojej ofercie jako szkoła mamy równiez pracę węchową ale po raz pierwszy widzę tak robione tropienie. Ja rozumiem, ze ma to byc zabawa dla Was ale moze nie mieszajmy pojęc bo faktycznie ktos uwierzy, ze tak powinien tropic pies
Odpowiedz
Ja nie wiem czy z moim psem tropię, czy szukam, czy węszę... robię to na czuja i nie chodzę na żadne szkolenia w tej materii... ale on też idzie głównie górnym wiatrem (z tego co wiem tropienie przy ziemi jest dla psa dużo bardziej trudne i "dla zaawansowanych"). Wręcz wygląda to czasami, jakby głownie szukał przedmiotu wzrokiem, ale widzę, jak się skupia żeby wciągnąć powietrze i aż pracują mu zwoje w mózgu hehe Smile. Robię to tak, że kładę psa, idę sobie gdzieś schować zabawkę w miejscu w którym nie widzi, gdzie chowam - wracam po swoich śladach - i puszczam psa do szukania. Ten start z miejsca i dobiegnięcie do miejsca "potencjalnego ukrycia", po którym zaczyna się właśnie poszukiwanie przedmiotu jest super - wystrzela jak z katapulty Big Grin
Natalia i Ori
[Obrazek: 10nhkjm.jpg]
Odpowiedz
(08-03-2013, 00:29)MusliStracciatella napisał(a): http://www.youtube.com/watch?v=TVe-_ksy7ok tropienie sportowe co prawda ale tropienie jest tropieniem tylko wtedy jesli pies nie odrywa nosa od ziemi ... tu akurat na sladzie nie ma przedmiotów , tylko 1 na koniec ale został on poprawnie zaznaczony. Nie bardzo rozumiem o co zostawiac na śladzie przedmioty, jesli pies ich w zaden sposob nie zaznacza.

Według mnie wczesniejszy film to po prostu szukanie a nie tropienie, mamy tam prace raz górnym raz dolnym wiatrem, rozgladanie sie a nawet na innych filmikach reklamujących te warsztaty - rewirowanie.
W Szczecinie można wybrac sie na warsztaty z tropienia przykładowo z Patrycja Frolenko a uzytkowo OSP Wołczkowo z Asią Szumer. W swojej ofercie jako szkoła mamy równiez pracę węchową ale po raz pierwszy widzę tak robione tropienie. Ja rozumiem, ze ma to byc zabawa dla Was ale moze nie mieszajmy pojęc bo faktycznie ktos uwierzy, ze tak powinien tropic pies

Ręce mi opadły jak czytałem ten wpis...

Jak nie masz zielonego pojęcia o szkoleniu psów tropiących to lepiej nic nie pisz bo robisz ludziom mętlik w głowie. Ok?

Przedmioty pozostawiane na śladzie są z paru powodów:

1. Gdy ćwiczy się trudne odcinki
2. Gdy pracuje się nad motywacją
3. Jeśli tropimy dla zabawy
4. Informacja dla psa. Achaaaa jestem na dobrej drodze!!!

Jeśli szkolimy psa do prawdziwych akcji z czasem wycofujemy się z przedmiotów oraz uczymy psa, aby je zaznaczał.

Co do pracy psa na śladzie.

Pies nie musi mieć nosa przy ziemi!!!
To od niego zależy czy lepiej wykorzystać mu zapach który zatrzymał się na trawie, krzakach, w rowie, lub użyć górnego wiatru i pójść na skróty.

Każdy organizm oszczędza swoją energie. Psy też, więc będą pracowały tak, aby wydać jak najmniej energii. Więc jak ktoś mówi, że pies ma tropić z nosem cały czas przy ziemi przeszkadza psu w byciu psem.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Musli pisała o tropieniu sportowym, gdzie istotnie pies ma NIE odrywać nosa od ziemi i pracuje tylko dolnym wiatrem. Nie może (nie powinien) zejść z tropu nawet na 20cm bo mu polecą punkty karne.

Natalia i Ori
Odpowiedz
może polecicie jakas fachowa literature , albo strone?

------------------------
Najlepszypsycholog szczecin

Odpowiedz
(06-21-2014, 20:07)adam12 napisał(a): może polecicie jakas fachowa literature , albo strone?
to jeszcze zalezy jak chcesz z psem tropić Wink

[Obrazek: tropiace.jpg]

pozdrawiam
[Obrazek: sidbaner.jpg]
Odpowiedz
Czy można prosić o usunięcie wszystkich dziwnych użytkowników z jednym postem którzy mają masę reklam w podpisach i zawsze wrzucają jakieś denne komentarze?
Natalia i Ori
Odpowiedz
Mussli zrób coś ze swoimi wpisami bo nie da się czytać niczego. Twoje zajmują szerokość kilku ekranów
Odpowiedz
przykro mi Mariolak ale nie da sie nic zrobic, rozmawiałam z Agnieszka i ktos miał sie zając poprawieniem forum od str technicznej, ja nie moge nic zrobic.
Kaarool, tropienie uzytkowe robimy w Szczecinie z Anną Hermińska z Artemisa i , że tak powiem inaczej wygladaja treningi niz na Twoim filmiku a jednak doświadczenie Ani jest mega duze ....wczesniej pisałam odnoszac sie do tropienia sportowego gdzie nos psa ma byc przy ziemi, udaj sie kiedys na taki trening albo egzamin to bedziesz wiedział o co kaman.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości