Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szczeniak w samolocie
Czy ktoś z Was podróżował kiedykolwiek ze szczeniakiem samolotem? Chodzi mi o "odebranie" szczeniaka z zagranicy. Orientuję się co do psa na pokładzie, ale jak wygląda podróż takiego szczeniaka bez właściciela - czy jest to w ogóle możliwe, czy taki mały pies może lecieć sam w luku bagażowym?

I jeśli ktoś leciał ze szczeniakiem/wysyłał szczeniaka za granicę to jakie linie lotnicze polecacie? Prosiłabym również o koszty, bo wiem tylko że za usługi LOTu jest 50 euro za psa na pokładzie.
Odpowiedz
Znajdz osobe, ktora zabierze szczenie na poklad albo po prostu po niego polec (mysle, ze koszty biletu dla Ciebie beda porownywalne do tego, gdybys wysylala szczeniaka cargo... chociaz nie wiem jak jest na trasach europejskich). Niemniej jednak nie polecam luku bagazowego, no chyba ze piesek ma juz te + 4 - 5 mies.

[Obrazek: 23banner3custom3.jpg]
Odpowiedz
Na Facebooku jest taka strona o podróżach samolotem ze szczenięciem, robi to para Polaków, którzy za kasę wożą szczeniaki i kociaki na najdziwniejszych trasach (widziałam info nawet o przewozach na Filipiny..).
Nie wiem czy wychodzą taniej, czy drożej, niż jakby się samemu leciało, to jest chyba ich sposób na biznes i z tego co widzę dużo ludzi korzysta z ich usług. Może do nich napisz i się dowiedz co i jak Smile
Niestety nie podam linka, nie mogę tego znaleźć :/

Marta pochwal się kogo przywozisz do Polski Smile
Natalia i Ori
[Obrazek: 10nhkjm.jpg]
Odpowiedz
Ok, dziękuję Wam za informacje Smile
Tak myślałam że szczeniak w luku bagażowym to kiepski pomysł. Bałabym się wieźć mojego czteroletniego psa w takich warunkach a co dopiero szczeniaczka...

Muszelka jakby Ci się udało kiedyś znaleźć link do tej pary to mogłabyś mi podeslać na fb, byłabym bardzo wdzięczna Smile

(08-17-2014, 11:44)Muszelka napisał(a): Marta pochwal się kogo przywozisz do Polski Smile

Tego jeszcze nie wiem Wink Szczeniaka biorę prawdopodobnie w przyszłym roku i jak na razie chcę się zorientować jak wygląda import psa z zagranicy, bo nie wiem czy z Polski wezmę...
Odpowiedz
Znalazłam!

https://www.facebook.com/groups/504988112867183/?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/319642221487373/?fref=ts

Edit:
kurde... to chyba jeszcze nie to... dziwne, nie mogę znaleźć tamtej grupy, byłam nawet do niej zapisana, a teraz nie mam jej w swoich grupach... może to zlikwidowali?
Natalia i Ori
[Obrazek: 10nhkjm.jpg]
Odpowiedz
Mimo wszystko dziękuję za link! Smile
Odpowiedz
Swojego czasu zajmowała się tym Iza Bratkowska: https://www.facebook.com/airpetservicesno1 może do niej napisz i podpytaj? Jak cenowo i w ogóle to wygląda?
Odpowiedz
(08-16-2014, 20:40)Ness napisał(a): Czy ktoś z Was podróżował kiedykolwiek ze szczeniakiem samolotem? Chodzi mi o "odebranie" szczeniaka z zagranicy. Orientuję się co do psa na pokładzie, ale jak wygląda podróż takiego szczeniaka bez właściciela - czy jest to w ogóle możliwe, czy taki mały pies może lecieć sam w luku bagażowym?

I jeśli ktoś leciał ze szczeniakiem/wysyłał szczeniaka za granicę to jakie linie lotnicze polecacie? Prosiłabym również o koszty, bo wiem tylko że za usługi LOTu jest 50 euro za psa na pokładzie.

Powiem tak, to może się udać, ale czeka Ciebie masa papierologii i zakupy w zoologicznym. Przede wszystkim na początek musisz wszczepić swojemu pupilowi chip i wyrobić mu paszport (ok. 80 zł u weta). Po drugie szczepienia. Koniecznie sprawdz jakie są wymogi dla psów w kraju, do którego się wybierasz. Największy meksyk jest z wizytą do Australii, stosunkowo lajtowo w USA (potrzebne jest tylko ważne szczepienie na wściekliznę). No i na koniec transporter. Tu czeka ciebie przekopanie się przez regulamin linii lotniczych. Zanim wybierzesz odpowiedni transporter w sklepie zoologicznym, np. https://www.naszezoo.pl/ musisz dowiedzieć się czy w ogóle można przewozic psa w samolocie danych linii. Z tego co wiem np. w RyanAir i easyJet nie można w ogóle przewozić psów (no chyba że to pies przewodnik a ty masz na to papier).Ogólnie to drogi biznes. W Norwegianie to od 50 do 84 euro(!)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości